پاورپوینت اعتصاب و تأثیر آن بر روند جامعه.PPT

با سلام و خیر مقدم،در این پست توضیحات فایل پاورپوینت اعتصاب و تأثیر آن بر روند جامعه.PPT قابل رویت می باشد برای دانلود به ادامه مطلب مراجعه نمایید.
پاورپوینت اعتصاب و تأثیر آن بر روند جامعه.PPT|1023154|mpl

دسته بندی : پاورپوینت

نوع فایل: ppt _ pptx

( قابلیت ویرایش )

قسمتی از اسلاید متن پاورپوینت :

تعداد اسلاید : 51 صفحه

موضوع: اعتصاب و تأثیر آن بر روند جامعه مقدمه : از پیامدهای احتمالی اختلافهای جمعی بین کارگران و سازمانهایشان با کار فرمایان، اعتصاب و تعطیل محل کار است.
معمولاً اعتصاب و تعطیل کارگاه از آخرین اقدامات طرفین کار است.
کارگران و کارفرمایان پس از آنکه تمهیدات و تدابیر بسیاری را برای اختلافهای بین خود به کار بردند و نتیجه ای از آنها نگرفتند درصدد بر می آیند که به این دو حربه متوسل شوند و خود و جامعه خویش را مشمول پیامدها و احتمالاً ضررها و خسارتهای نای از آنها کنند.
باید متذکر شد که اعتصاب خیلی بیشتر از تعطیل کارگاه اتفاق می افتد، زیرا کار فرمایان معمولاً شرایط کار را به طور یک جانبه تغییر می دهند و کارگران فاقد چنین امتیازی هستند و لذا برای ایجاد تغییر در شرایط کار به اعتصاب متوسل می شوند.
البته کار فرمایان اعتصاب را به عنوان اقدامی گروهی مخرب نیست به حقوق خویش قلمداد می کنند، زیرا در اعتصاب است که امتیازات کار فرما در حوزه کنترل کسب و کارش به مبارزه طلبیده می شود.
به این دلیل است که اعتصاب از جانب کار فرمایان همواره به عنوان عملی مخرب، غیر مسئولانه، خلاف منافع جامعه، خلاف منافع خود کارگران، عاملی جهت تضییع منابع، اقدامی تهاجم آمیز و توام با خشونت و ناسازگار با دموکراسی و اصولاً امری غیر ضروری توصیف شده است.
البته این طرز برخورد کار فرمایانه، به علت تناقضها و تعارضهای موجود در ساختار نظام روابط جمعی کار، تقریباً هیچ گاه موثر نبوده است و اغتصاب پیروزمندانه بر محدودیتهای موجود غلبه کرده است.
اعتصاب اقدامی نمایشی و گروهی، از جانب کارگران است که اولاً به منظور بیان مشکلات و نارساییهای اقتصادی، اجتماعی و شغلی موجود، ثانیاً برای اعتراض به سوء رفتار شغلی کار فرما و ثالثاً برای کنترل قدرت یک جانبه وی در فرایند تولید صورت می گیرد.این اقدام را ممکن است گروهی بزرگ متشکل و یا عده معدودی کارگر، برای مدتی طولانی و یا مدت زمانی کوتاه انجام دهند.
در هر حال، اعتصاب فصل مخصوصی در روابط صنعتی و شغلی گشوده است. به قول وایت هد، هر نوع تزلزلی در احترام به قرار دادها، نشانه واضحی از وجود اشکال در نظام روابط صنعتی است.
لذا با توجه به اشکالاتی که ذاتی نظامهای روابط صنعتی است شایسته است که به جای سرکوب هر نوع اعتراض و اعتصاب، در راه شناخت پدیده مزبور تلاش به عمل آید و تا آنجا که امکان دارد سعی شود که این پدیده پیچیده اجتماعی تحت نظم و نظارت در آید.
اعتصاب و تأثیر آن بر روند جامعه اعتصاب به معنی توقف موقت کار توسط گروهی از کارکنان به منظور بیان شکایت یا تحمیل یک تقاضا است.در اعتصاب اقدام علیه کارفرمایان انجام می‌گیرد؛ و در نهایت ممکن است کارگران و مدیران وارد ستیزه اجتماعی شوند. دریك تعریف كلی از اعتصاب باید گفت: اعتصاب دست از كار كشیدن کار گران (به معنای عام كارگر)، كارمندان و سایر گروه‌ها را گویند كه ...
به منظور مختل شدن امور [در راستای رسیدن به اهداف و خواسته‌هایشان] صورت می‌گیرد.
اگر اعتصاب شكل سیاسی به خود بگیرد، اعتراض محقق می‌شود.
واژه‌های مشابه و در عین حال متفاوت با آن عبارتند از شورش، تحصن، انقلاب و ...
. تعریف اعتصاب همانند سایر مفاهیم علوم انسانی تا حدود زیادی نسبی است، به گونه‌ای كه عملی ممكن اس

متن بالا فقط قسمتی از محتوی متن پاورپوینت میباشد،شما بعد از پرداخت آنلاین ، فایل را فورا دانلود نمایید

لطفا به نکات زیر در هنگام خرید دانلود پاورپوینت: توجه فرمایید.


دانلود فایل پرداخت آنلاینمطالب دیگر:
📝دانلود پاورپوینت پیش بینی جمعیت كشور، استانها، شهری و روستائی📝دانلود پاورپوینت گیاهان زینتی📝دانلود پاورپوینت گیاه شناسی📝دانلود پاورپوینت پوکی استخوان📝دانلود پاورپوینت گندزدایی و ضدعفونی در مدرسه📝دانلود پاورپوینت ارگونومی و ورزش📝دانلود پاورپوینت کنترل مایع📝دانلود پاورپوینت کنترل فیزیکوشیمیایی📝دانلود پاورپوینت کمپوت آناناس📝دانلود پاورپوینت کلیات محیط زیست📝دانلود پاورپوینت کاربرد شرح حال ومعاینه بالینی برای تشخیص کمردرد📝دانلود پاورپوینت کارآفرینی و انواع آن📝دانلود پاورپوینت چارچوب مفهومی مدیریت بیمارستان📝دانلود پاورپوینت چارچوب برنامه های چهارساله معاونت درمان📝دانلود پاورپوینت کارگاه تحلیل عاملی اکتشافی با استفاده از نرم افزار SPSS📝دانلود پاورپوینت کارگاه ایمن سازی📝دانلود پاورپوینت کار برد شبکه های عصبی در پردازش سریهای زمانی📝دانلود پاورپوینت پا یش برنامه میزان ید در سطح تولید📝دانلود پاورپوینت پژوهش در تاریخ📝دانلود پاورپوینت چگونه در كاركنان بدقلق خودایجاد انگیزه كنیم