پاورپوینت اصول بودجه 15 اسلاید

با سلام و خیر مقدم،در این پست توضیحات فایل پاورپوینت اصول بودجه 15 اسلاید قابل رویت می باشد برای دانلود به ادامه مطلب مراجعه نمایید.
پاورپوینت اصول بودجه 15 اسلاید|1023129|mpl

دسته بندی : پاورپوینت

نوع فایل: ppt _ pptx

( قابلیت ویرایش )

قسمتی از اسلاید متن پاورپوینت :

تعداد اسلاید : 15 صفحه

بسم الله الرحمن الرحیم موضوع اصول بودجه جایگاه اصل در بودجه هر علمی بر پایه های اصولی ثابت استوار است.بودجه نیز براصول و پایه های نهاده شده که از آنها به اصول بودجه یاد می شود. تدوین این اصول اولین بار در سال 1885 توسط ((لئون سه))انجام گرفت. البته پیش از ((سه))هم این اصول به صورت پراکنده ودر لابلای نوشته های علمای اقتصاد و مالیه یافت می شد ولی مدون نمودن آن از ((سه))به یادگار مانده است. اصل سالانه بودن بودجه از زمانی که بودجه در اداره امور کشورها وارد گردید همیشه آن را برای یکسال در نظر می گرفتند.اصل سالیانه بودن بودجه به دو علت می باشد: 1-جنبه فنی 2-جنبه سیاسی جنبه فنی بودجه نوعی برنامه است و هر برنامه ابتدا وانتهایی برای آن پیش بینی می گردد و لذا باید در یک فاصله زمانی باشد،فاصله زمانی در اختیار قانونگذار می باشد. فاصله زمانی کمتر از یکسال به واسطه کارعظیمی که تهیه بودجه می طلبد عبث خواهد بود. زمان های طولانی بیش از یکسال پیش بینی دقیق را مشکل می کند. بنا براین در زمان ((یکسال))امکان پیش بینی نزدیک به واقعیت بیشتر خواهد بود. جنبه سیاسی از این جهت که دولت هر ساله مجبور است نظرمجلس را برای برنامه خود جلب نماید اهمیت بسیار دارد. در صورتی که این زمان افزایش یابد نمایندگان مردم نمی توانند به موقع از عملیات دولت آگاهی یابند وبر آن صحه گذارند و یا تغییر جهت برنا مه ها را از دولت بخواهند. اعتبارات برنامه ای نیازهای اقتصادی جدید ایجاب می کند که برنامه ریزان ضمن اصل سالیانه بودن بودجه به آینده طولانی تری توجه نمایند. بنا بر اصل سالانه بودن بودجه اعتبارات مصوب فقط در طول سال قابل مصرف می باشد و قابل انتقال به سال بعد نیست. و باید مانده اعتبارات مصرف نشده هر سال حداکثر تا پایان فروردین ماه سال بعد به خزانه برگشت داده شود. مگر آنکه تعهداتی ایجاد شده و پرداخت نشده باشد. ویا دولت مجبور به انجام عملیاتی باشد که اجرای آن بیش ازیکسال زمان می برد و سفارشاتی انجام می دهد که باز پرداخت آن در چند سال باشد بودجه کمتراز یکسال در مواردی به لحاظ بحرانهای سیاسی،اقتصادی،مالی و...دولت نمی تواند بودجه را به موقع تهیه و تنظیم نماید. مجلس تا فراهم شدن امکانات لازم برای تصویب بودجه سالیانه،بودجه هایی را به صورت 1/12 ،2/12 و...یعنی بوجه های یک ماهه،دو ماهه و..
می باشد به تصویب می رساند. اصل وحدت بودجه یکی از دلایل رعایت اصول فوق،فراهم نمودن تسهیلات لازم جهت اتخاذ تصمیم بر مبنای کل اطلاعات مورد نیاز در تصویب و ایجاد زمینه های لازم برای آگاهی جامعه از کل سیاست های دولت در یک سال و ارزیابی نتایج آن دانست.واضح است اگر بودجه واحدی وجود نداشته باشد به آگاهی عموم مردم بر درآمد ها و مخارج عمومی که یکی از مهمترین حقوق اساسی آنان است و نیز به درک کامل قوه مقننه از محتوای بودجه لطمه شدید می زند. اصل جامعیت بودجه دو مفهوم اساسی در این اصل دنبال می شود: 1-دولت بایستی کلیه در آمدهای و هزینه های خود را اعم از عمرانی و جاری وهمچنین اعتبارات دستگاه های اجرایی،اعم از وزاتخانه ها و شرکت ها ی دولتی ،موسسات دولتی و موسسات انتفاعی وابسته به دولت،نهاد های انقلابی و کلیه دستگاههایی که به نحوی از انحا ازبودجه دولت بهره مند می شوند را باید در سند بودجه جمع آوری و به مجلس تقدی

متن بالا فقط قسمتی از محتوی متن پاورپوینت میباشد،شما بعد از پرداخت آنلاین ، فایل را فورا دانلود نمایید

لطفا به نکات زیر در هنگام خرید دانلود پاورپوینت: توجه فرمایید.


دانلود فایل پرداخت آنلاینمطالب دیگر:
📌دانلود تحقیق رشته کامپیوتر با موضوع فتوشاپ📌صداهای سه بعدی , آرایشگاه ، پلیس ، آبشار📌تحقیق زن در خلال شاهنامه 📌پروژه شناخت فلزات صنعتی پتاسیم و سزیم📌پروژه سقف های مجوف بادکنکی با پاورپوینت مربوطه رشته معماری📌 پروژه تاثیرات تولیدات پراكنده در پایداری سیستم های قدرت ( DG)📌 تحقیق محیط زیست و مصرف گرایی📌بانک ایمیل دانشجویان فعال در اینترنت - ۹۰% سالم📌اپیدمیولوژی بالینی و كنترل بیماری های مرتبط با بیوتروریسم (بوتولیسم)📌چگونه می توانید آنچه را که ندارید به دست آورید و آنچه را که دارید حفظ کنید.. راهنمای عملی برای موفقیت های فردی📌نرم افزار جامع بدنسازی برای ذخیره اطلاعات و ذخیره ی اطلاعات غذایی و تمرینی و محاسبه ی ضریب BMI📌نرم افزار پزشکی ،پزشک همه کاره📌مقاله کشاورزی با عنوان آبیاری تحت فشار📌پاورپوینت آبیاری تحت فشار📌مقاله کشاورزی با عنوان کودآبیاری📌مقاله کشاورزی و گیاهشناسی با عنوان عدس📌پاورپوینت گیاهشناسی با عنوان عدس📌خلاصه طرح جامع مشهد مطالعات مهندسین مشاور مهرآزان📌پروژه الگوی توسعه و طرح تفصیلی حوزه جنوب شرقی مشهد (خلاصه گزارش)📌پروژه الگوی توسعه و طرح تفصیلی حوزه شمال غربی مشهد (خلاصه گزارش)